2015 Stats

View Results From Past Events

2015 State Games of Texas Medal Winners

Name Division Event Medal
Hannah Berry 08UG High Jump Gold
Jordon Hamilton 10UB High Jump Gold
Zachary Smith-Bragner 12UB High Jump Gold
Sarah Riney 14UG High Jump Gold
Hayden McFarland 14UB 110M Hurdles Gold
Macy Wingard 08UG 800M Silver
Addison Heinrich 08UG High Jump Silver
14UG 4x400M Relay Silver
Wyatt Wingard 14UB 3200M Silver

2015 State Games of Texas Ribbon Winners

Name Division Event Place
Zachary Smith-Bragner 12UB 100M 4
Nick Brooks 12UB 100M 4
Isabella West 14UG 800M 4
Hayden McFarland 14UB 300M Hurdles 4
Sam Barbour 14UB High Jump 4
Aiden Jessie 08UB 400M 5
Chris Hollen 12UB High Jump 5
Meagan Gallagher 14UG 1600M 5
Meagan Gallagher 14UG 3200M 5
Sarah Riney 14UG 100M Hurdles 5
Victoria Altieri 14UG 300M Hurdles 5
Wyatt Wingard 14UB 1600M 5
DJ Bunch 08UB High Jump 6
Evan Kin 08UB High Jump 6
Mya Collins 12UG 200M 6
Madison Lopez 14UG 3200M 6
Sam Barbour 14UB 300M Hurdles 6
Camryn Benson 08UG 800M 7
Nick Brooks 12UB 100M 7
Presley Money 14UG 200M 7
Keaton Kirk 14UB 1600M 7
14UB 4x400M Relay 7
Tim Madison 10UB Long Jump 8
Amanda Hogan 12UG 1600M 8
Cameron Hunter 14UB 3200M 8

2015 Regional Medalists

Name Division Event Medal
Hannah Berry 08UG High Jump 1
Jordon Hamilton 10UB High Jump 1
Eryn Hill 12UG 400M 1
Zachary Smith-Bragner 12UB 100M 1
Zachary Smith-Bragner 12UB High Jump 1
Isabella West 14UG 800M 1
Victoria Altieri 14UG 100M Hurdles 1
Victoria Altieri 14UG 300M Hurdles 1
Sarah Riney 14UG High Jump 1
Zoe Hightower 14UG Long Jump 1
Wyatt Wingard 14UB 1600M 1
Wyatt Wingard 14UB 3200M 1
Hayden McFarland 14UB 100M Hurdles 1
Hayden McFarland 14UB 300M Hurdles 1
Hayden McFarland 14UB Triple Jump 1
Whitney Williams 16UG 400M 1
Whitney Williams 16UG 800M 1
Whitney Williams 16UG Long Jump 1
Alyssa Duhart 16UG 1600M 1
Sophia Rahmieh 16UG 3200M 1
Cameron King 16UB 3200M 1
Morgan Heinrich 18UG Long Jump 1
Addison Heinrich 08UG High Jump 2
Tim Madison 10UB Long Jump 2
Amanda Hogan 12UG 1600M 2
Nick Brooks 12UB 100M 2
Nick Brooks 12UB 200M 2
Zoe Hightower 14UG 100M 2
Meagan Gallagher 14UG 1600M 2
Meagan Gallagher 14UG 3200M 2
Sarah Riney 14UG 100M Hurdles 2
14UG 4x400M Relay 2
Cameron Hunter 14UB 3200M 2
Sam Barbour 14UB 300M Hurdles 2
Joshua Barbour 14UB Triple Jump 2
Sophia Rahimeh 16UG 1600M 2
Carter Yake 16UG 3200M 2
Morgan Heinrich 18UG High Jump 2
Camryn Benson 08UG 800M 3
08UG 4x100M Relay 3
Aiden Jessie 08UB 400M 3
Evan King 08UB High Jump 3
Peyton Benson 10UG 1600M 3
Riley Hamilton 12UG 1600M 3
Chris Hollen 12UB High Jump 3
Madison Lopez 14UG 3200M 3
Alexis Barnett 14Ug Shot Put 3
Sam Barbour 14UB High Jump 3
Austin Bobb 14UB Triple Jump 3
Jennifer Castillo 16UG 3200M 3
Maci Wydermyer 16UG Long Jump 3
Alex Bobb 16UB 3200M 3
Miranda Money 18UG Triple Jump 3
Cutter Oglesby 18UB 3200M 3
X